Výskyt tepelných mostů

Otázka

Jak řešit, pokud se máme výskyt tepelných mostů v domě?

Tepelný most je konstrukce (nejčastěji betonová, či kovová), která nemá dostatečné tepelně izolační vlastnosti a prochází nepřerušeně z exteriéru do interiéru. To má za následek kondenzaci vody na chladných částech konstrukce uvnitř domu a následný výkvět plísní. Dalším příznivým efektem jsou nadbytečné tepelné ztráty.

U starších budov, kde se s tepelnými mosty tolik nepočítalo, lze narazit na situace, kdy je dodatečně zateplení vhodným řešením. Nejexponovanější místa jsou neodizolované betonové stropní věnce, překlady nad okny a dveřmi nebo betonová schodišťová ramena vetknutá do konstrukce. Tato místa lze dodatečně zateplit polystyrenem, což se však nepříznivě projeví na estetické působení fasády. Pokud máte takových míst u domu více, je vhodné se s celkovou rekonstrukcí obrátit na architekta, který vyřeší problematické detaily a navrhne optimální řešení. To vám může také ve výsledku ušetřit mnoho financí.

Rádí Vám zodpovíme vaše dotazy. Váš spolehlivý správce nemovitosti. Správa domu, správa SVJ, správa DB, Správa nemovotostí Praha a Středočeský kraj.


Pomohla Vám naše odpověď?
Pokud nikoliv, klidně nás kontaktujte,
rádi Vám pomůžeme!Katalog společnosti

Zavoláme vám

Pošlete nám Váše telefonní číslo. My Vám zavoláme do 60 minut.