Doručení nového evidenčního listu

Doručení nového evidenčního listu

Otázka:

Chtěl bych se doptat, jaký je správný postup při předávání nového evidenčního listu (EVL) a ročního vyúčtování za služby (RV) jednotlivým členům SVJ. Naše dosavadní praxe je taková, že EVL + RV vyžadujeme od člena SVJ osobně podepsat v kanceláři SVJ jako potvrzení o převzetí. Ale naše zkušenost z okolních SVJ je taková, že to jenom vhodí do poštovní schránky (nebo odešlou e-mailem), a dokonce ani nevyžadují podpis nazpátek.

Odpověď

Právní předpisy uvedené otázky nijak blíže neupravují, resp. neupravují přesný postup předání evidenčních listů ani ročního vyúčtování. Evidenční listy a roční vyúčtování za služby je možné jednotlivým členům SVJ předávat (doručovat) tak, jak je v dotazu uvedeno (osobním předáním, vhozením do schránky či zasláním do e-mailové schránky), případně i jinak – prostřednictvím poštovní přepravy, datovou schránkou i jinak, způsob doručování je rovněž možné dále specificky upravit ve stanovách společenství.

Způsob, který jste zvolili, tedy doručování nového evidenčního listu a ročního vyúčtování za služby osobním předáním oproti podpisu je právně nejjistější s ohledem na budoucí prokázání skutečnosti, že oba důležité dokumenty (s ohledem na úhradu) byly adresátu doručeny a kdy se tak stalo.

Tedy osobně bych doporučila zachovat stávající praxi, když je z popsaných možností pro SVJ nejlepší (i když nejnáročnější), a to z pohledu případného (soudního) sporu s nutností prokázat, zda a kdy byl evidenční list či roční vyúčtování služeb doručeno adresátovi (vlastníkovi jednotky/příjemci služeb).

Rádí Vám zodpovíme vaše dotazy. Váš spolehlivý správce nemovitosti. Správa domu, správa SVJ, správa DB, Správa nemovotostí Praha a Středočeský kraj.


Pomohla Vám naše odpověď?
Pokud nikoliv, klidně nás kontaktujte,
rádi Vám pomůžeme!Katalog společnosti

Zavoláme vám

Pošlete nám Váše telefonní číslo. My Vám zavoláme do 60 minut.