Údržba budov - správa, příprava plánu údržby

Údržba budov

Otázka

Je firma zajišťující správu nemovitostí pro naše SVJ povina připravit plán údržby a jak postupovat?

Údržba budov - Správa nemovitosti

Zkušenosti s údržbou z minulosti či přítomnosti v soukromém i státním sektoru by mohly napovídat, že údržba je činnost související s opravou zařízení poté, až se stane nefunkční. Avšak slovníková definice údržby zní „práce udržovat něco ve správné kondici“. Pokud bychom souhlasili definicí, znamenalo by to, že údržba by měla být činnost s cílem předcházet poruchám a selhání zařízení a souvisejících komponentů. Bohužel výsledky mnoha studií indikují, že se údržbě nevěnuji dostatečné prostředky a pozornost. Obvyklým způsobem zůstává provozovat zařízení bez údržby do té doby, než přestane fungovat a potom ho opravit nebo vyměnit. Všechny technologie, zařízení a komponenty mají předdefinovanou dobu provozní životnosti. Většina zařízení k dosažení specifikované životnosti a parametrů vyžaduje v průběhu provozování periodickou údržbu a starost.

Proto je velice důležité mít spolehlivého partnera v rámci správy nemovitosti, který zaručí perfektní přípravu plánu oprav a údržby.

Je zarážející, kolik vlastníků nebo členů výboru vůbec neřeší, že jim správce nemovitosti nepřipraví kvalitní podklady.

Příštím článku si řekneme něco o udržování, úpravě, obnově staveb a metodice pro výběr technickoekonomického řešení údržby a obnovy staveb.

Rádí Vám zodpovíme vaše dotazy. Váš spolehlivý správce nemovitosti. Správa domu, správa SVJ, správa DB, Správa nemovotostí Praha a Středočeský kraj.


Pomohla Vám naše odpověď?
Pokud nikoliv, klidně nás kontaktujte,
rádi Vám pomůžeme!Katalog společnosti

Zavoláme vám

Pošlete nám Váše telefonní číslo. My Vám zavoláme do 60 minut.